Pojeďte s námi na CYKLOPOUŤ 2019!

#Cyklopout2019🚲 

 

Letošní (v pořadí již 15. ročník) cyklopouti povede v tradičním termínu (od 9. do 18. srpna 2019) po západních koutech naší vlasti. 

Kromě tradiční skvělé party cyklopoutníků, tj. „cyklistiky s dalším rozměrem, která dává sportu smysl“, se vypravíme také na místa známá, mnohdy zapomenutá i opomenutá.

Sraz i start pouti budeme mít v Plzni, kde se pohodlně můžete dopravit jak autem, tak vlakem, či na kole. Ze západočeské metropole,  která se může pochlubit nejvyšší věží v Česku i světovou kvalitou piva, se vydáme na úvodní etapu do Domažlic. Přijedeme právě včas, neboť se zde bude konat na Vavřinečku tradiční pouť. Z Chodska, v nedělní odpolední etapě, doputujeme do Kladrub, které vynikají rozsáhlým klášterem a dlouhým kostelem (třetím nejdelším v ČR). Ve třetí etapě dorazíme do premonstrátského kláštera v Teplé.  Především Premonstráti z tamějšího kláštera pak měli v historii velký podíl na vzniku řady lázeňských měst. A právě další etapa nás dovede do jednoho z nich – Mariánských Lázní. A to nás následně čekají ještě Lázně Kynžvart a přenocujeme ve Františkových Lázních. A ještě etapu předtím projedeme Konstantýnovými Lázněmi.  V pátém dnu nás čeká vyjížďka podél řeky Ohře do Chlumu svaté Máří, dále si prohlédneme v  Bečově nad Teplou relikviář svatého Maura, a po té zavítáme do Toužimi. Odtud se vydáme o slavnosti Nanebevzetí Panny Marie (15. srpna 2019) do kostela ve SKOCÍCH. Místa, kde se zastavil čas, místa opuštěného a současně živého. Etapu zakončíme, a také do svého cyklopoutnického Kredinciálu „doplníme“ třetí lázně z tzv. Lázeňského trojúhelníku, Karlovy Vary. Odtud pojedeme do Žatce, města chmele a piva. Cyklopouť pak zakončíme v litoměřické katedrále svatého Štěpána.

Letos nás nečeká žádný volný den. Etapy však budou kratší, ale pro zdatnější cyklisty bude připravena druhá alternativa, ve které budou moci uplatnit svoji vytrvalost.

Chybět nebude organizační tým, který se postará o vše podstatné – převoz batožin, logistický, servisní, zdravotní doprovod, a součástí týmu budě opět vlastní kuchař.

Přihlašovat se je možné od dnešního dne, tj. od 29. ledna 2019.


Západní Čechy 2019 – ke stažení zde:

 

Přihláška *.doc

 

Propozice *.pdfwww.cyklopoute.cz


Harmonogram Cyklopouť


ZÁPADNÍ ČECHY

09. - 18. srpna 2019

9/8

Sraz v Plzni (navečer)

SO

10/8

  1. etapa  Plzeň - Domažlice 60 km (přes Švihov)

NE

11/8

  1. etapa  Domažlice (poutní mše svatá na Vavřinečku) – Kladruby (40 km)

PO

12/8

  1. etapa Kladruby – Teplá, přes Konstantinovy Lázně (55 km) nebo přes Plasy (100 km)

ÚT

13/8

  1. etapa Teplá – Františkovy Lázně, přes Lázně Kynžvart, Cheb (60 km)

ST

14/8

  1. etapa Františkovy Lázně – Toužim (Skoky), přes Chlum sv. Máří, Bečov n/T (70 km)

ČT

15/8

  1. etapa  Toužim - Skoky (poutní mše svatá) - Karlovy Vary (50 km)

16/8

  1. etapa Karlovy Vary – Žatec (75 km)

SO

17/8

  1. etapa  Žatec – Litoměřice, přes Panenský Týnec a Terezín (85 km)

NE

18/8

      Slavnostní zakončení cyklopouti

 

Hodnocení: Počet ohodnocení 5
Průměrné hodnocení: 5,0
Napsal: petr-gabriel Datum: 20.2.2019 Kategorie: Cykloturistika Shlédnuto: 656 krát
Hodnocení článku:

Komentáře ke článku:

Okomentovat článek
Jméno:
E-mail:
Komentář:
Insert Cancel

Copyright © 2008 Orel Uherský Brod.