Čestné občanství Uherského Brodu udělí Anně Honové, člence Orla v Uherském Brodě

Čestné občanství Uherského Brodu udělí Anně Honové, člence Orla v Uherském Brodě

Anně Honové udělil v roce 2007 prezident republiky Václav Klaus medaili Za zásluhy o stát. Nyní se dočká tato neúnavná bojovnice za svobodu také čestného občanství Uherského Brodu.  Rozhodli o tom na svém zasedání ve středu 14. prosince 2011 zastupitelé Uherského Brodu.


Čestné občanství města Uherského Brodu za celoživotní přínos v boji za svobodu a demokracii převezme Anna Honová ve středu 21. prosince v 16 hodin v obřadní síni Panského domu.

Během svého pohnutého života prošla Anna Honová řadou věznic.  Byla obviněna z maření vyšetřování, ze sdružování s jinými činiteli proti republice a z rozšiřování protikomunistických letáků. Ve vězení v Uherském Hradišti a později v Brně byla nucena být přes 2 roky. Z vazební věznice byla přesunuta do věznice v Brně Cejlu a později do pracovního tábora v Chrlicích u Brna, kde byly soustředěny kriminální i politické vězeňkyně.

Po roce 1989 stála Anna Honová u zrodu Konfederace politických vězňů České republiky, v jejíchž řadách se dosud aktivně angažuje.

 

Anna Honová se stane v pořadí již sedmnáctou čestnou občankou.

Mezi čestnými občany jsou např. slavní uherskobrodští rodáci spisovatel František Kožík či grafik Josef Herčík.

 

Sestra Anna Honová je také členka Orla v Uherském Brodě a stála u obnovy naší organizace v 90. letech 20. století, a taktéž se stále zajímá o dění v Orlu.


 

Více o sestře Anně Honové může číst na stránkách Paměti národa:

http://www.pametnaroda.cz/witness/index/id/238?locale=cs_CZ

Hodnocení: Počet ohodnocení 66
Průměrné hodnocení: 5,0
Napsal: petr-gabriel Datum: 20.12.2011 Kategorie: Akce jednoty Shlédnuto: 774 krát
Hodnocení článku:

Komentáře ke článku:

Okomentovat článek
Jméno:
E-mail:
Komentář:
Insert Cancel

Copyright © 2008 Orel Uherský Brod.