Informace k CYKLOPOUTI 2020 do Maďarska - akce byla ZRUŠENA!

  Akce byla k 31.05.2020 ZRUŠENA!


⛪ #Cyklopout2020 🚲 🚲Cyklistická pouť 2020

Česká republika – Slovensko – Maďarsko

5. – 16. srpna 2020


Letošní dva ročníky cyklopouti (roky 2020 a 2021) budou rozděleny do dvou částí. V té první odstartujeme z České republiky a přes Slovensko doputujeme praktickyna samotnou hranici Maďarska s Chorvatskem. Ve druhé, se pak ze stejného místa kde skončíme v tomto roce, vydáme přes Chorvatsko do Bosny a Hercegoviny, kde se nachází známé poutní místo – Medjugorje

A s nimi vždy spojený poutavý program s krásnou trasou a noclehy na zajímavých místech, které mají spojitost s tématem cyklopoutě, ať již duchovním, sportovním a kulturním.

Sraz cyklistů je naplánován na středeční podvečer s datem 5. srpna 2020 v Uherském Brodě, který bude hostit již 8. start cyklopouti ze 16 ročníků. Po startu pak čeká cyklopoutníky celkem 8 etap s  více než 650 kilometry a autobusovým návratem zpět do ČR.  Etapy jsou rozvrženy v rozmezí vzdáleností od 50 do 100 km s minimálním převýšením, neboť podstatnou část budeme lemovat břeh Dunaje.

První etapa bude končit ve známém slovenském poutním místě Šaštín. Odtud se pak účastníci vydají na patrně nejdelší etapu, a přes Bratislavu podél Dunaje, doputují do Šamorína, které se letos stane partnerským městem Uherského Brodu. Třetí etapa bude naopak nejkratší a svůj cíl bude mít ve Velkém Mederu, známém díky věhlasným „termálům“. V pořadí čtvrtá etapa bude končit v Ostřihomi, v historickém místě, spojeném s monumentální katedrálou. Po další etapě, jež přivede cyklisty do hlavního města Maďarska Budapešti, bude volný den určený pro obdiv kulturního dědictví tohoto velkoměsta, které bylo po řadu let spojeno s dějinami naší země. Po dnu volna zavede další úsek poutníky podél Dunaje do městečka Solt. Dalším cílem bude Baja. Cyklistickou pouť pak bude slavnostně zakončena na poutním místě u Pecse - Máriagyűd a to v sobotu 15. srpna 2020. Po té se vrátíme autobusy zpět do ČR.

Cyklistické poutě organizované uherskobrodským Orlem jsou určeny a otevřeny pro všechny věkové skupiny – lidi ve víře pevné, hledající i tápající. Řada z poutníků již s námi nějakou tu cyklopouť absolvovala, avšak jsou i tací, kteří s námi z různých důvodů jet nemohli nebo o naší pouti nevěděli. Dejte jim o nás vědět.

Nocovat budeme stejně jako na všech předchozích cyklopoutích v tělocvičnách, a sportovních halách. Jako na všech předchozích cyklistických poutích nebude chybět organizační tým, který se bude starat o zdraví, servis kol, duchovní náplň, překladatelskou činnost, kuchařský tým, který bude zajišťovat tradičně stravu účastníkům (snídaně a večeře). Jako doprovodné vozidlo pro převoz batožin a servisního zařízení na kola nám poslouží náš autobus, který se pak s námi (spolu s dalšími) doveze domů.

Těšíme se  na viděnou 5. srpna 2020 na srazu v Uherském Brodě.


Maďarsko 2020 – ke stažení zde:


  Propozice


  PřihláškaHarmonogram Cyklopouť Maďarsko (05. - 16. srpna 2020)

ST

5/8

Sraz (navečer) v Uherském Brodě (ČR)

ČT

6/8

1. etapa Uherský Brod – Šaštín-Stráže (SK) - 85 km

7/8

2. etapa Šaštín-Stráže – Šamorín (SK) - 108 km

SO

8/8

3. etapa Šamorín – Velký Meder (SK) 50 km

NE

9/8

4. etapa Velký Meder Ostřihom (HU) 98 km

PO

10/8

5. etapa Ostřihom – Budapešť (HU) 60 km

ÚT

11/8

Volný den na prohlídku Budapešti

ST

12/8

6. etapa Budapešť – Solt (HU) 100 km

ČT

13/8

7. etapa Solt – Baja (HU) 85 km

14/8

8. etapa Baja – Máriagyud (HU) 88 km

SO

15/8

Pouť – zakončení cyklopouti, večer odjezd autobusem do ČR

NE

16/8

Návrat do ČR v ranních hodinách (zastávky Břeclav, Uherský Brod).

 

Hodnocení: Počet ohodnocení 10
Průměrné hodnocení: 5,0
Napsal: petr-gabriel Datum: 11.2.2020 Kategorie: Cykloturistika Shlédnuto: 657 krát
Hodnocení článku:

Komentáře ke článku:

Okomentovat článek
Jméno:
E-mail:
Komentář:
Insert Cancel

Copyright © 2008 Orel Uherský Brod.