Prosba o pomoc pro členku Orla - zapojte se do REGISTRU DÁRCŮ KOSTNÍ DŘENĚ! V neděli 7. června od 16 do 18 hodin v Brodě na Orláku!!

Prosíme o pomoc pro nemocnou maminku malých dvojčátek z Polešovic (členka Orla), která trpí akutní leukémií. Zápis zájemců ve věku od 18 do 35 let do registru dárců kostní dřeně proběhne v neděli 7. června 2015 od 16 do 18 hodin na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Jedná se o bezbolestný odběr 2 ml. krve.


Přijďte a dejte jí šanci žít!"

 

Barbora Halodová z Polešovic hledá vhodného dárce kostní dřeně.

Podařilo se nám také zajistit finanční prostředky, které umožní, aby se do registru dárců kostní dřeně mohli zapsat i osoby starších 35 let!!
Pokud máte zájem stát se dárcem a je vám více než 35 let, obraťte se prosím na tel. 777 623 930.

Zde je nutné se registrovat dopředu!!

Odběr proběhne taktéž v neděli 7. června 2015 od 16 do 18 hodin na Orelském stadionu v Uherském Brodě.


Osoby ve věku 18 – 35 let mají odběr zdarma.Z facebookového porhlášení nemocné Barunky

Ahojte všichni,

manžel Toňa mě přesvědčil, že Vám mám napsat. A víte, že fakt přesvědčil :-), protože jsem nikdy nebyla na to moc mluvit o soukromí. I když jsem onemocněla akutní leukémií, tak jsem o tom nemluvila, protože jsem měla pocit, že by to lidi, které mám ráda rozesmutnilo a přidalo by jim to starostí. A to bych nechtěla. Vždycky jsem se snažila nějakou alespoň malou věcí dělat lidem kolem radost - tím, že jsem vedla děti, ať už kdysi v Polešovicích nebo dílničky v Orlu ve Starém Městě, organizovala 100 let Orla na Modré nebo dětský karneval, psala články a potkávala se s lidmi. Ale teď jsem pochopila, že je správné o tom napsat i třeba proto, že to může pomoct dalším lidem, kteří mají akutní leukémii a čekají na dárce kostní dřeně. V České republice je v registru 70 tisíc dárců a přitom by bylo potřeba, aby jich bylo 900 tisíc, aby každý člověk našel svého vhodného dárce. Je to pouze 0,5 % obyvatel, přičemž třeba v Německu je to 5 %. Pro vstup do registru dárců jsou třeba 2 ml krve a vyplnění dotazníku. Jako vhodný je přitom 1 dárce ze 120. Samotná transplantace se provádí jednoduše odebráním krve. Není to jako dřív, kdy se odběr prováděl z pánevní kosti a bylo to bolestivé.
Málo lidí ale o tom informace má, proto bychom Vás chtěli poprosit, abyste nám pomohli najít vhodného dárce, ale také informace o registru dárců kostní dřeně co nejvíce rozšířit.
Do registru se lze zapsat ve věku od 18 do 35 let.

Starší dárci musí vyšetření asi 1.500 zaplatit sami.

Moc Vám děkujeme za podporu, sdílení a taky mnohým z Vás za modlitby, protože ty opravdu pomáhají. Nepíšu to jen jako slova, vím to, protože jsem to zažila. Modlitba má velkou sílu a Pán Bůh dokáže zázraky.
Moc Vám všem děkujeme.

Barbora Halodová, Polešovice.

Hodnocení: Počet ohodnocení 9
Průměrné hodnocení: 4,6
Napsal: petr-gabriel Datum: 30.5.2015 Kategorie: Akce jednoty Shlédnuto: 3765 krát
Hodnocení článku:

Komentáře ke článku:

Okomentovat článek
Jméno:
E-mail:
Komentář:
Insert Cancel

Copyright © 2008 Orel Uherský Brod.