Výroční zpráva Nohejbalového klubu Orel Uherský Brod za rok 2013.

Již tradičně jsme zahájili rok 2013 pořádáním domácího turnaje O pohár starosty Orla UB.  Turnaj se konal 26. ledna 2013 v tělocvičně Gymnázia J. A. K. v Uherském Brodě a hrál se již pátý ročník. Do turnaje se přihlásilo 7 družstev: domácí Orel UB, Míkovice, Vlčnov, Zlín A, Zlín B, Slavičín a Orel Veselí nad Moravou. Pro lichý počet se turnaj hrál systémem každý s každým. Do play-off postupovala první 4 družstva ze skupiny. Domácí Orel UB uhrál ve skupině pouze remízu s Orlem Veselí n/M. Pořadí na turnaji: 1. Zlín B, 2. Zlín A, 3. Míkovice. V novinách Dobrý den s Kurýrem pak vyšel článek s výstižným názvem „Strom vždy zárukou vítězství“ v narážce
na neporazitelnost Zlína na všech ročnících turnaje.


Pro nedostatek hráčů jsme na jaře museli (po 2 letech) opustit námi založenou amatérskou SNL.

Již jsme nebyli schopni postavit každý měsíc 4 hráče na turnaj. Nahradil nás Vracov a soutěž pokračovala stejným systémem i bez nás, avšak s drobnými komplikacemi v organizaci, protože hlavní organizaci, herní systém a propagaci zajišťoval náš člen.

Po odchodu ze SNL, jsme se chtěli soustředit na regionální turnaje. Zúčastnili jsme se proto po delší odmlce turnaje O pohár starosty Slavičína. Měli jsme ambice alespoň postoupit ze skupiny, ale díky podprůměrnému výkonu s řadou remíz jsme z turnaje vypadli.

V sobotu 27. 12. 2013 jsme se zúčastnili tradičního vánočního turnaje v Brumově. Na turnaji startovalo 16 družstev. Orlu UB se podařilo ve skupině uhrát pouze remízu se Slovenskem, což stačilo pouze na postup do play-off z posledního místa, kde jsme narazili na Zlín, který nás vyřadil výsledkem 2:0. V zápase o umístění na turnaji jsme se utkali s Orlem Veselí n/Mor., kterému jsme podlehli těsně 2:1.


Po letních prázdninách nám počet hráčů ještě ubyl a začali jsme se potýkat už i s velmi nízkou účastí na trénincích. Tréninky začali být nepravidelné a počet lidí na trénincích byl nedostatečný. Tento stav
a nevalné úspěchy na turnajích vyústili až v rozhodnutí ukončení činnosti oddílu nohejbalu do konce roku 2013.


Východisko z beznadějné situace nalezl až Jaroslav Dvořák, který dokázal najít další hráče, a tak mohl nohejbal v Uherském Brodě přežít a začít naplno fungovat i v roce 2014. Proto mu patří velké poděkování.  I z tohoto důvodu jsem se ho rozhodl nominovat na cenu jednoty Orla UB Za záchranu nohejbalového oddílu.

                               Ing. Jiří Sukup, vedoucí nohejbalového oddílu

Hodnocení: Počet ohodnocení 1
Průměrné hodnocení: 5,0
Napsal: petr-gabriel Datum: 28.2.2014 Kategorie: Nohejbal Shlédnuto: 27877 krát
Hodnocení článku:

Komentáře ke článku:

Okomentovat článek
Jméno:
E-mail:
Komentář:
Insert Cancel

Copyright © 2008 Orel Uherský Brod.